Lifestylowy blog rodzinny.
READING

Kolorowanki dla dorosłych czyli relaks z kredkami

Kolorowanki dla dorosłych czyli relaks z kredkami

Miałyście już okazję obejrzeć lub pracować z kolorowankami dla dorosłych ? To nie tylko najnowszy hit w księgarniach, ale fantastyczna metoda relaksu i wyciszenia zyskująca coraz większe grono fanów i zwolenników na całym świecie. Okazuje się, że najprostsze metody są najlepsze, a koncentrowanie się na cieniowaniu detali obrazków ma wybitnie uspokajające działanie. Kolorowanki dla dorosłych to prawdziwy relaks z kredkami, który również u nas w domu zrobił furorę.

Pierwszym produktem pt. kolorowanki dla dorosłych był kalendarz Arkady na rok 2015, który otrzymałam od mojej Mamy w prezencie. Mama, jako absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych, od razu poczuła magię kolorowanek, przy czym cały czas podkreśla również jego dobroczynną rolę dla ćwiczenia rąk, które w erze komputera nie pracują w sposób przypisany im przez fizjologię.

 

kolorowanki dla dorosłych

 

Kolejny zakup to zeszyt A4 czyli Dekoracje Vintage Wydawnictwa Buchmann, którego strony moja Mama zaczęła po kolei zapełniać. Potem w kolorowanie tego samego zeszytu włączył się nasz Antoś. Pomimo, iż wzory zdecydowanie skierowane są, z uwagi na stopień trudności, do osób dorosłych, nasz siedmiolatek świetnie sobie radził i chętnie je kolorował. Zaczęliśmy inwestować w lepsze kredki, okazało się bowiem że standardowe komplety 12-kolorowe dla dzieci są niewystarczające. Przydają się kredki akwarelowe (efekty cieniowania), pastelowe w ołówku lub inne profesjonalne, które są zdecydowanie lepszej jakości i posiadają dużo szerszą paletę barw. Oferta dostępna w Polsce jest bardzo szeroka, a jeśli chcecie zobaczyć naprawdę całe mnóstwo kolorowanek dla dorosłych zerknijcie na Amazon. Wtedy dopiero można naocznie zobaczyć, że ta nowa/stara forma rozrywki robi na całym świecie prawdziwą furorę.

 

kolorowanki dla dorosłych

 

20151123_100626

 

kolorowanki dla dorosłych

 

Jakie korzyści przynosi kolorowanie ? Całe mnóstwo i nie zrażajcie się jeśli spotkacie się z opinią, iż to zajęcie typowo odtwórcze. Są również kolorowanki, w których musimy dokończyć rozpoczęty obrazek i wykazać się większą dozą kreatywności lub nowość dla amatorów esów floresów czyli zentangle. Efektami pracy możemy podzielić się ze znajomymi na portalach społecznościowych lub specjalnych stronach gdzie fani wymieniają się swoimi dziełami. Dodatkowo możemy ozdobić nimi ściany naszego mieszkania lub domu.

Autorka bestsellerów Amazona Johanna Basford tłumaczy fenomen kolorowania wśród dorosłych trzema powodami. Po pierwsze, kolorowanki pozwalają na bycie kreatywnymi nawet tym osobom, które nigdy nie malowały i rysowały. Po drugie, kolorowanie nie wymaga profesjonalnych umiejętności. Po trzecie, ma wymiar wręcz egzystencjalny kiedy pomaga zapomnieć o problemach, kredytach, wrednym szefie czy złamanym sercu. Osoby, które spróbowały dobroczynnego działania kolorowanek podkreślają ich wybitnie relaksacyjne, medytacyjne działanie.

 

7 zalet kolorowanek dla dorosłych i  dlaczego warto je kupić

 

Relaks i odstresowanie

Ciągły pośpiech, wszechobecne media, tablety, komputery, smartfony, telewizja … Dajmy sobie chwilę spokoju gdzie nic nie goni, a pośpiech nie jest wskazany.

Ćwiczenia dla dłoni i palców

Pracując dużo z myszką, gładzikiem lub klawiaturą komputera fundujemy naszym dłoniom niefizjologiczną i nienaturalną pozycję często skutkującą wieloma negatywnymi schorzeniami. Kolorowanki wymagają zupełnie innego rodzaju ruchu oraz uchwytu narzędzi plastycznych. To prawdziwy trening fitness dla naszych palców i dłoni.

Poprawa kreatywności

Zrób coś czego nie robisz codziennie, co nie jest treścią Twojej pracy. Dzięki temu ćwiczymy nasz umysł w sferze, która normalnie pozostaje uśpiona.

Spędzanie czasu z dziećmi

Kolorując wracamy do czasów dzieciństwa. Fajnie jest usiąść razem z naszymi dziećmi i wymieniać się kredkami. Spędzamy wspólnie czas dzieląc z najmłodszymi jedno z ich ulubionych zajęć – kolorowanie. Kiedyś też je lubiliśmy, dlaczego nie powrócić do beztroskich czasów ?

Poprawa zdrowia

Kolorowanki uspokajają, pozwalają zapomnieć o problemach. Są świetnym zajęciem dla osób w okresie rekonwalescencji, cierpiących na bóle głowy, depresje, przytłoczonych codziennością i tempem życia.

Inspiracje

Kolorowanki obejmują mnóstwo tematów, od określonych epok w sztuce, przez wzory florystyczne, op-art, historię, po mandale. Sięgając po kolorowankę kierujemy się własnymi preferencjami, często też podświadomością. Kolorowanka pozwala nam obcować z twórczością, dodając barw naszemu życiu lub uaktywniając zainteresowania w kierunku artystycznym.

Idealne na jesienno – zimowe wieczory

Kiedy za oknem prędko zapada zmrok, a my nie mamy ochoty wyściubić nosa spod kocyka wtedy najlepiej sprawdzają się wspólne wieczory z bliskimi, kubek ciepłej herbaty i kredki w ręce.

 

kolorowanki dla dorosłych


RELATED POST

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INSTAGRAM
KNOW US BETTER