Lifestylowy blog rodzinny.
READING

Książka dla tropicieli – „Detektyw Pie...

Książka dla tropicieli – „Detektyw Pierre w labiryncie” wydawnictwo Nasza Księgarnia

detektyw pierre

Detektyw Pierre na tropie skradzionego Kamienia Chaosu to nie jest pierwsza lepsza bułka z masłem. To poważna sprawa, w której niejaki Pan X, złodziej – widmo, odgrywa niebagatelną, złowieszczą rolę jak na prawdziwy czarny charakter przystało. Kradnąc w muzeum tytułowy Kamień Chaosu umyka Pierrowi i jego asystentce Carmen, pozostawiając za sobą gmatwaninę labiryntów. Czas pędzi a świat zapętla się coraz bardziej ! Pomożecie ?

Przyznam, że książki obrazkowe i bajki – szukajki są przez nas bardzo lubiane. Szczerze mówiąc, nie mają limitów wiekowych, bo z równym zaangażowaniem obrazkowe tajemnice tropi nasz 9-letni Antek, jak i 6-letnia Ania. Ze względu na zdiagnozowaną u Ani amblyopię czyli tzw. „leniwe oczko” wykorzystujemy je również jako narzędzia terapeutyczne od prawie dwóch i pół roku. Trochę pozycji już nazbieraliśmy, ale tak niezwykłej i zachwycającej wizualnie labiryntowej opowieści jeszcze u nas nie było.

Książka powstała w Hiroszimie w Japonii w studiu ilustracji i reklamy IC4DESIGN założonym przez Hiroshiego Kamigaki. Pierwsze wydanie opublikowano w 2015, polskie rok później wprowadziła na nasz rynek niezawodna Nasza Księgarnia. Przygodę z labiryntowym detektywem Pierrem rozpoczynamy od zapoznania się z zasadmi gry, strona dalej i … ruszamy ! Kolejne miejsca wymagają od czytelnika wykonania określonych zadań, w tym pokonania samego labiryntu, wyszukania ukrytych obiektów i realizacji specjalnych zleceń. Precyzja ilustracji, mnogość detali i fikuśność szczegółów i szczególików tworzą aboslutnie niezwykły, bajkowy świat. Należy nadmienić, iż z każdym kolejnym miejscem w Operyżu (tam zlokalizowana jest akcja książki) wzrasta trudność zadań. Autorzy zatawiają na czytelnika czy raczej widza mnóstwo (setki ?) pułapek, zwodzą, prowadzą w im tylko wiadomych kierunkach, a my z wytężonym wzrokiem i oświetleniem pokonujemy piętrzące się przed Pierrem i nami przygody.

Podróż przez magiczne zakamarki tej książki to także popis kunsztu i wyobraźni autorów, wyrażony feerią barw, paradą dziwacznych stworzeń, galerią przedmiotów i iście baśniowych lokalizacji. Nasze ulubione to Tajemnicza Leśna Wioska i Port Pełen Krzątaniny. Najfajniejszy potwór to ten żywiący się sukienkami.

detektyw pierre

Ostatnie zadanie to olbrzymi labirynt, a na zakończenie autorzy oferują dodatek specjalny czyli Dziennik Operyski, a w nim kilka ciekawostek oraz pomoc dla zagubionych w postaci wszystkich tras labiryntowego detektywa. Ufff ! Zapewniam Was, że pokonanie przygotowanych przez autorów zawijasów, wypatrzenie maleńkich detali i tropienie Kamienia Chaosu nie są zadaniem dla mięczaków. Pan X nie daje wytchnienia, a my zostajemy wciągnięci w absorbujący świat magii stworzony przez zespół bardzo kreatywnych ilustratorów. Warto dać się porwać w wir tej arcyzagadkowej gry.

detektyw pierre

Bogactwo detali i baśniowość kreacji miejsc, osób i zdarzeń czynią książkę odpowiednią dla dzieci (i rodziców !) praktycznie w każdym wieku. Maluchy będą oglądały z zapartym tchem i pomocą dorosłych, przedszkolaki wykorzystają potencjał tkwiący w samej grze, a starsi będą mierzyć się z zadaniami na zasadzie konkurencji pt. „Czy to aby na pewno takie trudne ?”. Po wielokrotnym przewertowaniu „Detektywa Pierra w labiryncie” zapewniamy, że ilustratorzy i pomysłodawcy nie poszli na łatwiznę i zgotowali swoim czytelnikom – oglądaczom – tropicielom prawdziwą, wizualną ucztę.

 

Tytuł: „Detektyw Pierre w labiryncie. Na tropie skradzionego Kamienia Chaosu.”

Tekst: Chihiro Maruyama

Tłumaczenie: Jan Szwarc

Ilustracje: Hiro Kamigaki & IC4DESIGN

Ilość stron: 36

Oprawa: twarda

Format: 240 x 323 mm

Wiek: 0-10 / b.o.

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2016

 


RELATED POST

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INSTAGRAM
KNOW US BETTER