Lifestylowy blog rodzinny.

Czechy – FunPark Zirafa w Ostrawie

FunPark Zirafa

FunPark Zirafa TUTAJ w Ostravie to jedno z najfajniejszych miejsc do zabawy dla dzieci jakie miałam okazję odwiedzić, o ile nie najfajniejsze 🙂 Pewnie, że mam się super, bo niedaleko z Bielska i do tego dobra droga, więc nic tylko jechać, tym bardziej, że nasze dzieci uwielbiają i FunPark i pobliski Avion, w którym działa praktycznie małe przedszkole na czas zakupów. Ameryka, bo u nas takie rzeczy to tylko w Erze.

Może i nie mieszkam w ogromnej metropolii, ale kiedy po raz pierwszy przyjechałam na zakupy do Avion Shopping Center TUTAJ w Ostravie i zobaczyłam vis a vis duży pawilon z napisem Żyrafa, do głowy mi nie przyszło, że wewnątrz mieści się fantastyczne centrum zabawy dla najmłodszych. Natomiast z czasem zauważyłam, że u naszych południowych sąsiadów jest mnóstwo udogodnień dla mam i rodzin z dziećmi, miejsc w których wspólnie można świetnie spędzić czas z dzieckiem, a obsługa zawsze jest przemiła i pomocna. Wiedząc już, że FunPark Zirafa to figlopark dla najmłodszych nie było siły aby tam nie zajrzeć.

FunPark Zirafa

Na początku trafiamy do recepcji, gdzie kupujemy bilety (aktualne cenniki tygodniowe i weekendowe są na stronie FunPark Zirafa), my byliśmy w tygodniu, więc całodzienny pobyt kosztował nas około 20 zł za dziecko i 8 zł za opiekuna. Trzeba zaznaczyć, że po zakupie biletu w danym dniu można wielokrotnie wyjść i ponownie wejść do Parku. W środku zaskakuje wielkość hali zabaw, jak również jej wyposażenie oraz przygotowanie na przyjęcie rodzin z dziećmi, w tym również maluszkami. Jest niebywale czysto, wszystkie urządzenia są zabezpieczone miękkimi obiciami, aby dzieci nie zrobiły sobie krzywdy, na miejscu jest również obsługa techniczna, która dba o przegląd urządzeń oraz ich sprawność (Pan konserwator dokonuje obchodu wszystkich urządzeń co jakiś czas i dogląda czy wszystko działa jak należy, można mu także zgłosić zauważone usterki). W hali znajdują się kolorowe toalety, praktycznie non stop są czyszczone oraz przedsionek z przewijaczkami i fotelami.

Do dyspozycji dzieci jest mnóstwo atrakcji, ogromny małpi gaj, karuzele, trampoliny, tor do jazdy samochodzikami w osobnym pomieszczeniu, kino 9D … Jest także część rekreacyjno – gastronomiczna. Zasadniczo sala jest podzielona na dwie części – zabawową i dla rodziców. Miejsca jest pod dostatkiem, a całość zaprojektowana w ten sposób, że rodzice mogą spokojnie obserwować i doglądać dzieci, gdyż nic nie zasłania, ani nie oddziela tych dwóch części. Wzdłuż całej hali mamy długą ladę z rzędem wygodnych rattanowych foteli, gdzie pijąc latte widzimy nasze bawiące się maluchy. Oprócz tego stoliki oraz część z parasolami i leżakami, a raczej tarasowymi szezlongami. Tak ! Super sprawa dla mam z malutkimi dziećmi i nie tylko.

W części gastronomicznej zamówimy napoje, desery, a także zjemy obiad. Do wyboru pizze, panini, knedle z owocami, nuggetsy, placki, frytki, sałatki i wiele innych. Dzieci na pewno coś wybiorą, a rodzice też nie padną z głodu 🙂  Niektóre atrakcje (niewiele) wymagają dopłaty 20 kcs czyli około 3 zł i dlatego mamy również automat rozmieniający banknoty na monety. Obsługa jest przemiła, pomocna i porozumiemy się bez najmniejszych problemów. Jeżeli tylko Ostrava jest w zasięgu Waszych możliwości logistyczno – transportowych to FunPark Zirafa koniecznie musi się znaleźć na liście miejsc do odwiedzenia z dziećmi. Naprawdę warto 🙂

FunPark Zirafa

FunPark Zirafa

FunPark Zirafa

FunPark Zirafa

FunPark Zirafa

FunPark Zirafa

FunPark Zirafa

FunPark Zirafa

 

 


RELATED POST

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INSTAGRAM
KNOW US BETTER